BIURO NADRENII-PALATYNATU
WIRTSCHAFTSB
ÜRO RHEINLAND PFALZ

Nadrenia-palatynat

 

Informacje o regionie Nadrenia-Palatynat

 

 

Już w czasach imperium rzymskiego centralne położenie tego regionu sprawiało, że był on ważnym punktem na mapie Europy. Rzymianie założyli najstarsze miasta w Niemczech właśnie tutaj, tworząc Trier (Trewir), Koblencję, Mainz (Moguncję), Worms i Spayer.

Nadrenię tworzą urzekające widoki, romantyczne miasta,gastronomia na wysokim poziomie, oferta kulturalna,której trudno dorównać, wino, woda i salony spa. To, co zazwyczaj kojarzy się z urlopem tutaj jest codziennością, czyli absolutny wypoczynek w otoczeniu wspaniałej i malowniczej natury, którą tworzą romantyczne miejscowości, zielone lasy i łagodne góry.

 

 

 

 

Kraina wina

 

Nadrenia to kraina wina nr 1 w Niemczech. Uprawia się tutaj 65% wszystkich niemieckich winorośli, a prawie 5000 winnic produkuje uznane na rynku międzynarodowym wina oraz wina musujące (Sekt). Z około 1,8 miliona hektolitrów eksportowanych win niemieckich, 90% pochodzi z Nadrenii-Palatynatu.

 

 

 

 

Gospodarka

 

Spotkanie w Londynie, targi w Hannoverze, weekend w Paryżu – dla mieszkańca Nadrenii-Palatynatu to żaden problem. Do większości miast europejskich dolecimy w mniej niż dwie godziny. Gęsta sieć dróg ułatwia komunikację i łączy ze sobą poszczególne regiony Landu Nadrenia-Palatynat oraz bezpośrednich sąsiadów jak Belgia, Francja czy Luxemburg.

Lotnisko Frankfurt Main, jedno najważniejszych miejsc w komunikacji powietrznej na świecie, oddalone jest zaledwie o kilka minut jazdy kolejka podmiejską z Mainz. Także na lotniskach Frankfurt Hahn i Zweibrücken lądują samoloty międzynarodowe i na obu nie ma zakazu nocnych lotów.

Nadrenia-Palatynat posiada jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Niemczech i eksportuje 54,1% produktów. Czyni to Nadrenię jednym z najbardziej dynamicznych miejsc do prowadzenia działalności gospodarczej. Czołowy filar regionu stanowi przemysł chemiczny i farmaceutyczny, branża motoryzacyjna, metalowa, maszynowa oraz produkcja żywności i napojów. Znajdziemy tutaj także klastry, z których najbardziej znane to klaster motoryzacyjny innowacyjny w zakresie metalu, ceramiki i tworzyw sztucznych. Najbardziej przyszłościową branżą jest energia odnawialna oraz efektywność energetyczna.

 

Więcej informacji na stronach

www.isb.rlp.de

www.rlp.de

www.gastlandschaften.de

 

 

Najwięksi pracodawcy w Nadrenii-Palatynacie

 
smart foreash